EEU-FM1E182S
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 1800uF 25V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 3300mA 5000h 105°C Bulk
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Bag Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: EEUFM1E182S
  • fornitore:
    Panasonic
  • Codice componente:
    EEU-FM1E182S
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    1800 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    16 x 20 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    25 VDC