EEE-FT1V101AP
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 100 µF - 35 V - 20% - 6.3 X 5.8mm - Surface mount - 300mA - 2000h - 105°C.
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Reel Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: EEEFT1V101AP
  • fornitore:
    Panasonic
  • Codice componente:
    EEE-FT1V101AP
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    6.3 x 5.8 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    35 VDC