ECA-1HHG100
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 10 µF - 50 V - 20% - 5 X 11mm - Radial - 2 mm - 39 mA - 1000h - 105°C.
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Bag Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: ECA1HHG100
  • fornitore:
    Panasonic
  • Codice componente:
    ECA-1HHG100
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    5 x 11 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    50 VDC