16SVPF180M
Descrizione +
The 16SVPF180M is a surface-mount conductive polymer aluminum solid capacitor from the SVPF series with a capacitance of 180 µF and a rated voltage of 16V.
Search Keywords: 16SVPF180M
  • Codice componente:
    16SVPF180M
    EAR99
    1000
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Capacitance Value:
    180 uF
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Leakage Current:
    576@2Min uA
  • Dimension:
    5.9 x 6.3 mm
  • Construction:
    Cylindrical
  • Maximum Operating Temperature:
    105 °C
  • Equivalent Series Resistance:
    0.022 Ohm