- TQ2SA-L-4.5V
TQ2SA-L-4.5V
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 4.5VDC 2A DPDT(14x11.5x5.6)mm SMD
Descrizione
Search Keywords: TQ2SAL45V
Codice componente:TQ2SA-L-4.5V
Supplier Standard Pack:
50 -
Relay Construction:Latching Single Coil
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:4.5 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Surface Mount
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Dimension:14 x 11.5 x 5.6 mm
Termination Style:Gull Wing
Coil Current:15.6 mA