- TQ2SA-48V
TQ2SA-48V
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 48VDC 2A DPDT(14x11.5x5.6)mm SMD
Descrizione
Search Keywords: TQ2SA48V
Codice componente:TQ2SA-48V
Supplier Standard Pack:
50 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:48 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Surface Mount
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Dimension:14 x 11.5 x 5.6 mm
Termination Style:Gull Wing
Coil Current:6.3 mA