- TQ2SA-12V-Z
TQ2SA-12V-Z
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 12VDC 2A DPDT(14x11.5x5.6)mm SMD
Descrizione
Search Keywords: TQ2SA12VZ
Specifiche
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornitore:Panasonic Electronic Components
Codice componente:TQ2SA-12V-Z
Unità di misura:per Each
RoHS :Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
500 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Surface Mount
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Dimension:14 x 11.5 x 5.6 mm
Termination Style:Gull Wing
Coil Current:11.7 mA