- NC4D-P-DC12V
NC4D-P-DC12V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 4A 4PDT(38.1x11.2)mm THT
Descrizione
Search Keywords: NC4DPDC12V
Specifiche
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornitore:Panasonic Electronic Components
Codice componente:NC4D-P-DC12V
Unità di misura:per Each
RoHS :Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
20 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:4PDT
Maximum Current Rating:4 A
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 55 °C
Coil Resistance:200 Ohm