- NC2EBD-DC24V
NC2EBD-DC24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 5DC/3AAC DPDT(25.4x11.2x27.8)mm Socket
Descrizione
Search Keywords: NC2EBDDC24V
Specifiche
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornitore:Panasonic Electronic Components
Codice componente:NC2EBD-DC24V
Unità di misura:per Each
RoHS :Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
20 -
Relay Construction:Non-Latching10725
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPDT10703
Mounting:Socket10716
Termination Style:Solder
Push to Test Button:No10724
Led Indicator:No10708
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Coil Resistance:1.6 KOhm