- HC4-DC12V
HC4-DC12V
Panasonic Electronic Components
Electromechanical Relay 12VDC 160Ohm 5A 4PDT (( 27.2mm 20.8mm 35.2mm)) Plug-In General Purpose Relay Automotive
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Descrizione
Search Keywords: HC4DC12V
Specifiche
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornitore:Panasonic Electronic Components
Codice componente:HC4-DC12V
Unità di misura:per Each
RoHS :Yes
HTS:8536410020
COO:TH
Supplier Standard Pack:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:4PDT
Maximum Current Rating:5 A
Mounting:Connector
Termination Style:Solder
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-50 to 70 °C
Coil Resistance:160 Ohm