G7L-2A-TUB-J-CB-DC12
Omron Electronics
The G7L-2A-TUB-J-CB-DC12 is a high-capacity, DPST-NO general-purpose relay featuring a 12VDC coil, upper bracket mounting, and ...
Descrizione +
The G7L-2A-TUB-J-CB-DC12 is a high-capacity, DPST-NO general-purpose relay featuring a 12VDC coil, upper bracket mounting, and quick-connect terminals.
Search Keywords: G7L2ATUBJCBDC12
  • Codice componente:
    G7L-2A-TUB-J-CB-DC12
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Maximum Current Rating:
    25 A
  • Termination Style:
    0.25Quick Connect
  • Push to Test Button:
    Yes
  • Operating Temperature:
    -20 to 60 °C