G7L-2A-B-J-CB-DC12
Omron Electronics
Power Relay 12VDC 75Ohm 25A DPST-NO(52.5x34.5x55)mm Bracket
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: G7L2ABJCBDC12
  • fornitore:
    Omron Electronics
  • Codice componente:
    G7L-2A-B-J-CB-DC12
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    20
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    DPST-NO
  • Maximum Current Rating:
    25 A
  • Mounting:
    Bracket Mount
  • Termination Style:
    Screw Terminal
  • Push to Test Button:
    Yes
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -25 to 60 °C