- G6RN-1-DC12
G6RN-1-DC12
Omron Electronics
Power Relay 12VDC 8A SPDT(28.5x10x15)mm THT
Descrizione
Search Keywords: G6RN1DC12
Specifiche
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornitore:Omron Electronics
Codice componente:G6RN-1-DC12
Unità di misura:per Each
RoHS :Yes
HTS:8536490050
COO:MY
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
400 -
Relay Construction:Non-Latching10725
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPDT10703
Maximum Current Rating:8 A
Mounting:Through Hole10716
Termination Style:PC Pin10727
Push to Test Button:No10724
Led Indicator:No10708
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Coil Resistance:655 Ohm