- G6L-1P-DC24
G6L-1P-DC24
Omron Electronics
Signal Relay 24VDC 1A SPST-NO( (10.6mm 7mm 4.1mm)) THT
Descrizione
Search Keywords: G6L1PDC24
Specifiche
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornitore:Omron Electronics
Codice componente:G6L-1P-DC24
Unità di misura:per Each
RoHS :Yes
HTS:8536410020
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1000 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Maximum Current Rating:1 A
Mounting:Through Hole
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Dimension:10.6 x 7 x 4.1 mm
Termination Style:PC Pin
Coil Current:9.6 mA