- G6K-2P-DC24
G6K-2P-DC24
Omron Electronics
Signal Relay 24VDC 1A DPDT( (10mm 6.5mm 5mm)) THT
Descrizione
Search Keywords: G6K2PDC24
Specifiche
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornitore:Omron Electronics
Codice componente:G6K-2P-DC24
Unità di misura:per Each
RoHS :Yes
HTS:8536490050
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
500 -
Relay Construction:Non-Latching12534
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPDT12514
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Through Hole12526
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Dimension:10 x 6.5 x 5 mm
Termination Style:PC Pin12536
Coil Current:4.6 mA