G6K-2F-RF-TR03-DC12
Omron Electronics
The G6K-2F-RF-TR03-DC12 is a subminiature, DPDT (2c) single-side stable surface-mount relay with a 12 VDC coil.
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Reel Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: G6K2FRFTR03DC12
  • fornitore:
    Omron Electronics
  • Codice componente:
    G6K-2F-RF-TR03-DC12
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Maximum Current Rating:
    1 A
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C
  • Dimension:
    12.8 x 7.8 x 5.4 mm