G6C-2117P-US-DC12
Omron Electronics
Power Relay 12VDC 8A SPST-NO/SPST-NC (20mm 15mm 10mm) THT
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: G6C2117PUSDC12
  • fornitore:
    Omron Electronics
  • Codice componente:
    G6C-2117P-US-DC12
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    SPST-NO,SPST-NC
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    PC Pin
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -25 to 70 °C
  • Coil Resistance:
    720 Ohm