+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
The G3VM-401FR is a low ON-resistance, surface-mount MOS FET relay in a DIP8 package with a 1a (SPST-NO) contact form, rated for a 400 V load voltage and 0.4 A continuous load current.
Search Keywords: G3VM401FR
  • fornitore:
    Omron Electronics
  • Codice componente:
    G3VM-401FR
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Output Type:
    AC,DC
  • Maximum Output Voltage:
    400 V
  • Maximum Output Current:
    0.4 A
  • Output Device:
    MOSFET
  • Input Type:
    DC
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Circuit Arrangement:
    1 Form A
  • Dimension:
    9.66 x 6.4 x 3.65 mm