- G2R-24-DC36
G2R-24-DC36
Omron Electronics
Power Relay 36VDC 5A DPDT(29x13.5x25.5)mm THT
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione
Search Keywords: G2R24DC36
fornitore:Omron Electronics
Codice componente:G2R-24-DC36
Alias/AKA:G2R24DC36BYOMI,
100 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:36 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:5 A
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 70 °C