- A20GVB7K
A20GVB7K
Omron Automation
General-purpose Basic Switch - 20A - hinge lever - screw terminal
Descrizione
Search Keywords: A20GVB7K
Specifiche
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornitore:Omron Automation
Codice componente:A20GVB7K
Unità di misura:per Each
RoHS :Yes
HTS:8536509065
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Mounting:Through Hole
Pole Throw Configuration:SPDT
Switch Configuration:N.O./N.C.
Actuator Material/Style:Hinge Lever
Contact Rating @ Voltage:1491.4 A
Maximum Movement Differential:2.39 mm
Operating Force:0.7 N
Termination Style:Screw
Dimension:17.53 x 29.46 mm