PFE5K1R60E
Ohmite
Res Wirewound 1.6 Ohm 10% 1082W ±500ppm/°C Screw Terminal Bolt-On/Bracket Mount
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
BOX Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: PFE5K1R60E
  • fornitore:
    Ohmite
  • Codice componente:
    PFE5K1R60E
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Technology:
    Wirewound
  • Case Style:
    N/A
  • Mounting:
    Bolt-On/Bracket Mount
  • Power Rating:
    1082 W
  • Termination Style:
    Screw Terminal
  • Resistance Value:
    1.6 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±500 ppm/°C