MCP1316MT-26CE/OT
Microchip Technology
Processor Supervisor 2.6V 1 Active Low/Open Drain Automotive 5-Pin SOT-23 T/R
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
REEL Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: MCP1316MT26CEOT
  • fornitore:
    Microchip Technology
  • Codice componente:
    MCP1316MT-26CE/OT
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Maximum Power Dissipation:
    240 mW
  • Maximum Reset Active Time:
    2240 ms
  • Maximum Operating Supply Voltage:
    5.5 V
  • Manual Reset:
    Yes
  • Chip Enable Signals:
    No
  • Family:
    MCP1316
  • Dimension:
    2.9 x 1.6 x 1.3(Max) mm
  • Maximum Reset Threshold Voltage:
    2.639 V