- LPHC-18-700
LPHC-18-700
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr - 17.5W - Fixed:25 Vdc @ 700mA - Dim: No
Descrizione
Search Keywords: LPHC18700
Specifiche
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornitore:MEAN WELL
Codice componente:LPHC-18-700
Unità di misura:per Each
RoHS :Yes
HTS:8504409510
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Input/Output Type:AC/DC
Style:Enclosed
Type:Constant Current
Output Type:Fixed
Dimming:No
Maximum Output Power:17 W
Output Voltage Range:6.0 to 25.0 Vdc
Maximum Output Current:700 mA (0.7 A)
Minimum AC Input Voltage:180
Maximum AC Input Voltage:264
Minimum DC Input Voltage:254
Maximum DC Input Voltage:370
Termination Style:Wire Leads
Input Connector Type:Stripped and Tinned
Output Connector Type:Stripped and Tinned
Operating Temperature:-30 to 70 °C