LPFH-60-12
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr/Volt - 60W - Fixed:12 Vdc @ 5,000mA - Dim: No
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: LPFH6012
  • fornitore:
    MEAN WELL
  • Codice componente:
    LPFH-60-12
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Style:
    Enclosed
  • Type:
    Constant Current/Voltage
  • Output Type:
    Fixed
  • Dimming:
    No
  • Maximum Output Power:
    60 W
  • Output Voltage Range:
    7.2 to 12.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    5,000 mA (5.0 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    200
  • Maximum AC Input Voltage:
    400
  • Minimum DC Input Voltage:
    127
  • Maximum DC Input Voltage:
    565
  • Termination Style:
    Wire Leads
  • Input Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Output Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C