ELG-100-48A
MEAN WELL
AC/DC LED Power Supply - Const Curr/Volt - 96W - Adj: 48 Vdc @ 2,000mA - Dim: No
Descrizione +
Search Keywords: ELG10048A
  • Codice componente:
    ELG-100-48A
  • Output Type:
    Adjustable
  • Maximum Output Power:
    96 W
  • Output Voltage Range:
    24.0 to 48.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    2,000 mA (2.0 A)
  • Operating Temperature:
    -40 to 90 °C