HAT903CSDC12
Hasco Relays
Electromechanical Relay 12VDC 155Ohm 30ADC/40(NO)/30(NC)AAC SPDT (50.29x27.43x28.19)mm Flange Heavy Duty Relay
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Tube Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: HAT903CSDC12
  • fornitore:
    Hasco Relays
  • Codice componente:
    HAT903CSDC12
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    15
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    SPDT
  • Maximum Current Rating:
    40 A
  • Mounting:
    Flange Mount
  • Termination Style:
    Quick Connect
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C