HAT902CSDC24
Hasco Relays
Electromechanical Relay 24VDC 660Ohm 30ADC/40(NO)/30(NC)AAC SPDT (32.53x27.43x28.21)mm THT Heavy Duty Relay
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Tube Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: HAT902CSDC24
  • fornitore:
    Hasco Relays
  • Codice componente:
    HAT902CSDC24
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    20
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Contact Arrangement:
    SPDT
  • Maximum Current Rating:
    40 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Quick Connect/PC Pin
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C