RL65-21/12H
ebm-papst
DC Blower Centrifugal Ball Bearing 12V 6.8V to 13.8V 35.9CFM
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Box Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: RL652112H
  • fornitore:
    ebm-papst
  • Codice componente:
    RL65-21/12H
  • COO:
    HU
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Category:
    DC Blower
  • Dimension:
    97 x 93.5 x 33 mm
  • Voltage Rating:
    12 V
  • Power Rating:
    19.2 W
  • Maximum Airflow:
    35.9 CFM
  • Noise Level:
    N/A
  • Special Features:
    N/A
  • Termination:
    Lead Wires
  • Housing Material:
  • Operating Temperature:
    -20 to 55 °C