The TR/3216FF4.5-R is a fast-acting, 4.5A surface mount chip fuse designed for overcurrent protection in electronic circuits.
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
REEL Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: TR3216FF45R
  • fornitore:
    Eaton Electronics / Bussmann
  • Codice componente:
    TR/3216FF4.5-R
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Type:
    Chip
  • Fuse Size:
    3.2 x 1.6 x 0.89 mm
  • Acting:
    Fast
  • Current Rating:
    4.5 A
  • Maximum AC Voltage Rating:
    32 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    32 V