The BK/GDC-500MA is a 500mA, 250V time-delay, low breaking capacity glass tube fuse in a 5mm x 20mm package.
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
Non-Compliant
Bulk Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: BKGDC500MA
  • fornitore:
    Eaton Electronics / Bussmann
  • Codice componente:
    BK/GDC-500MA
  • Unità di misura:
    per Each
  • RoHS :
    No
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Type:
    Miniature
  • Fuse Size:
    5 x 20 mm
  • Acting:
    Slow Blow
  • Current Rating:
    0.5 A
  • Maximum AC Voltage Rating:
    250 V