940C30S22K-F
Cornell Dubilier
The 940C30S22K-F is an axial-leaded, polypropylene film capacitor with a capacitance of 0.022 µF and a voltage rating of 3000 ...
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
BAG Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
The 940C30S22K-F is an axial-leaded, polypropylene film capacitor with a capacitance of 0.022 µF and a voltage rating of 3000 Vdc, designed for pulse and snubber applications.
Search Keywords: 940C30S22KF
  • fornitore:
    Cornell Dubilier
  • Codice componente:
    940C30S22K-F
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    3000,750 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    0.022 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Axial
  • Size:
    15.5 x 34 mm