PV36W103C01B00
Bourns
Trimmer Potentiometer - 10K Ohm - 0.5W(1/2W) - 25(Elec)Turns - 9.53 X 4.83 X 10.55mm - Pin - Through Hole.
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: PV36W103C01B00
  • fornitore:
    Bourns
  • Codice componente:
    PV36W103C01B00
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    25(Elec) Tur ns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 4.83 x 10.55 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C