- PDB183-GTR01-504A2
PDB183-GTR01-504A2
Bourns
Res Carbon Film POT 500K Ohm 20% 0.1W(1/10W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm Solder Lug Panel Mount
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
BULK Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione
Search Keywords: PDB183GTR01504A2
Specifiche
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornitore:Bourns
Codice componente:PDB183-GTR01-504A2
Unità di misura:per Each
RoHS :Yes
HTS:8533408050
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Mounting:Panel Mount
Number of Turns:1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:Solder
Power Rating:0.1 (1/10) W
Resistance Value:500 KOhm
Tolerance:20 %
Temperature Coefficient:N/A
Dimension:44.5 mm
Operating Temperature:-10 to 50 °C