MF-RX110/72-2
Bourns
PTC Resettable Fuse - 1.1A(hold) 2.2A(trip) - 72V - 40A - 1.5W - 0.15 Ohm - Through Hole.
RoHS Compliant
REEL Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: MFRX110722
  • Codice componente:
    MF-RX110/72-2
    EAR99
    3000
  • Hold Current:
    1.1 A
  • Trip Current:
    2.2 A
  • Maximum Current Rating:
    40 A
  • Maximum Voltage Rating:
    72 V
  • Maximum Trip Time:
    8.2@5.5A s
  • Minimum Initial Resistance:
    0.15 Ohm
  • Maximum Initial Resistance:
    0.25 Ohm