MF-R040-AP-99
Bourns
PTC Resettable Fuse 0.4A(hold) 0.8A(trip) 60V 40A 0.55W 3.8s 0.52Ohm Radial 7.4 X 3.1mm Ammo Automotive
RoHS Compliant
Discontinued
Ammo Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: MFR040AP99
  • Codice componente:
    MF-R040-AP-99
    EAR99
    4000
  • Hold Current:
    0.4 A
  • Trip Current:
    0.8 A
  • Maximum Current Rating:
    40 A
  • Maximum Voltage Rating:
    60 V
  • Maximum Trip Time:
    3.8@2A s
  • Minimum Initial Resistance:
    0.52 Ohm
  • Maximum Initial Resistance:
    0.86 Ohm