CRL2512-JW-R100ELF
Bourns
Low Value Chip Resistor - 1.0W - 0.1 ohm ±5% - ±200ppm/°C - SMD 2512
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
REEL Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: CRL2512JWR100ELF
  • fornitore:
    Bourns
  • Codice componente:
    CRL2512-JW-R100ELF
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Resistance Value:
    100 mOhm
  • Power Rating:
    1 W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    2512
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C