CR1206-FX-2491ELF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/4 W - 2.49 Kohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 1206 - RoHS Compliant - Tape&Reel
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
REEL Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: CR1206FX2491ELF
  • fornitore:
    Bourns
  • Codice componente:
    CR1206-FX-2491ELF
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    2.49 KOhm
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Tolerance:
    111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C