CR0603-FX-1004ELF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/10 W - 1 Mohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 0603 - RoHS Compliant - Tape&Reel
Descrizione +
Search Keywords: CR0603FX1004ELF
  • Codice componente:
    CR0603-FX-1004ELF
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    1 MOhm
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Tolerance:
    111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C