CR0402-FX-2003GLF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/16 W - 200 Kohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 0402 - RoHS Compliant - Tape&Reel
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
REEL Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: CR0402FX2003GLF
  • fornitore:
    Bourns
  • Codice componente:
    CR0402-FX-2003GLF
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Resistance Value:
    200 KOhm
  • Power Rating:
    0.063 (1/16) W
  • Tolerance:
    111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C
  • Packaging:
    Tape and Reel
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
in magazzino: 9.775
Spedizione oggi, if you order in Buy all 9.775 in-stock or the regular minimum order quantity of 10000