3852C-282-252AL
Bourns
Rotary Potentiometer - 2.5k Ohms - ±10% - 2W - 1 Turn - Linear - 1 Gang - ±150ppm/°C - 280° Rotation - Slotted Actuator - Sold ...
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Rotary Potentiometer - 2.5k Ohms - ±10% - 2W - 1 Turn - Linear - 1 Gang - ±150ppm/°C - 280° Rotation - Slotted Actuator - Solder Lug - Panel Mount.
Search Keywords: 3852C282252AL
  • fornitore:
    Bourns
  • Codice componente:
    3852C-282-252AL
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    45
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Solder
  • Power Rating:
    2 W
  • Resistance Value:
    2.5 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±150 ppm/°C
  • Dimension:
    28.55 x 19.05 x 23.55 mm
  • Operating Temperature:
    -1 to 125 °C