3501H-1-102L
Bourns
Res Hybritron POT 1K Ohm 10% 2W 10(Elec)/10(Mech)Turns 6.34mm (22.23 X 46.04 X 28.23mm) Turret Panel Mount
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
BULK Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: 3501H1102L
  • fornitore:
    Bourns
  • Codice componente:
    3501H-1-102L
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    5
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Number of Turns:
    10(Elec),10(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Solder
  • Power Rating:
    2 W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    46.04 x 28.23 x 22.23 mm
  • Operating Temperature:
    1 to 125 °C