3500S-2-502L
Bourns
Rotary Potentiometer - 5K Ohm - 2W - 10(Elec)/10(Mech)Turn - 22.23 X 46.04mm - Solder - Panel Mount.
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: 3500S2502L
  • fornitore:
    Bourns
  • Codice componente:
    3500S-2-502L
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    5
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Number of Turns:
    10(Elec),10(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Solder
  • Power Rating:
    2 W
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    3 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Dimension:
    46.04 x 22.23 mm
  • Operating Temperature:
    1 to 125 °C