3386P-1-502TLF
Bourns
The 3386P-1-502TLF is a single-turn, 3/8 inch square, top-adjust cermet trimming potentiometer with a 5 kΩ resistance.
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Descrizione +
Search Keywords: 3386P1502TLF
  • Codice componente:
    3386P-1-502TLF
  • COO:
    CR
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 9.53 x 10.41 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C