3361S-1-104GLF
Bourns
The 3361S-1-104GLF is a 100 kΩ, single-turn, cermet, surface-mount trimming potentiometer for industrial applications.
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Descrizione +
Search Keywords: 3361S1104GLF
  • Codice componente:
    3361S-1-104GLF
    EAR99
    500
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.71 x 6.65 x 7.37 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C
  • Switch Option:
    No
  • Number of Elements:
    1
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
in magazzino: 52
Può essere spedito immediatamente Buy all 52 in-stock or the regular minimum order quantity of 500