3006W-1-502LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.75W(3/4W) 15(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 5.08 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Descrizione +
Search Keywords: 3006W1502LF
  • Codice componente:
    3006W-1-502LF
  • COO:
    TW
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    20.57 x 5.08 x 6.35 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C