FEDK10P3101/KS35
Baumer Electric
Photoelectric Sensor Thru-beam Dark ON PNP 6m 3-Pin
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: FEDK10P3101KS35
  • fornitore:
    Baumer Electric
  • Codice componente:
    FEDK10P3101/KS35
  • Alias/AKA:
    EAR99
    1
  • Type:
    Thru-beam
  • Maximum Sensing Distance:
    6 m
  • Output Type:
    PNP
  • Maximum Response time:
    1.4 ms
  • Minimum Operating Supply Voltage:
    10 VDC
  • Maximum Operating Supply Voltage:
    30 VDC
  • Operating Temperature:
    -25 to 65 °C
  • Terminal Type:
    Connector
  • Dimension:
    14 x 12 x 31.8 mm