- AWP-16-7240-T
AWP-16-7240-T
Assmann WSW Components
Conn IDC Connector SKT 16 POS 2.54mm IDT ST Cable Mount
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione
Search Keywords: AWP167240T
Specifiche
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornitore:Assmann WSW Components
Codice componente:AWP-16-7240-T
Unità di misura:per Each
RoHS :Yes
HTS:8536694051
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
120 -
Type:IDC Connector
Number of Contacts:16
Pitch:2.54 mm
Mounting:Cable Mount
Termination Method:IDT
Maximum Voltage Rating:N/A
Maximum Current Rating:1 A
Dimension:24.88 x 9.35 x 5.95 mm
Operating Temperature:-55 to 105 °C