EEU-FC1H102
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 1000 µF - 50 V - 20% - 16 X 25mm - Radial - 7.5 mm - 2235 mA - 5000h - 105°C.
Descrizione +
Search Keywords: EEUFC1H102
  • Codice componente:
    EEU-FC1H102
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    1000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    16 x 25 mm
  • Voltage:
    50 VDC
Tools/3D Models +
risorse +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
in magazzino: 20
Spedizione oggi, if you order in Buy all 20 in-stock or the regular minimum order quantity of 25