EEU-FC0J152
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 1220mA 3000h 105°C Automotive Bulk
+ see all
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Bag Imballaggio
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione +
Search Keywords: EEUFC0J152
  • fornitore:
    Panasonic
  • Codice componente:
    EEU-FC0J152
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    1500 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    10 x 20 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    6.3 VDC