- JR1-DC24V
JR1-DC24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 16A SPDT (( 29mm 13mm 25.5mm)) Through Hole
Scheda dati ACCESSORI Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
Descrizione
Search Keywords: JR1DC24V
Specifiche
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornitore:Panasonic Electronic Components
Codice componente:JR1-DC24V
Unità di misura:per Each
RoHS :Yes
HTS:8536490075
Supplier Standard Pack:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:SPDT
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C
Coil Resistance:1.1 KOhm